KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Teckningar 12771565
nr 1277 1565
Natan Johansson
(1893-1951), Sverige
Teckningar, + etsning, 3 delar, 9x8 - 37x14,2 signerade
Nathan Johansson, född 1893 i Kalmar, död 1951, svensk målare.
Utrop:
400 kr
Såld:
150 kr
måndag 30 september 2019
kl 19:43:41
27/9 17:41:32
100 kr
30/9 19:38:41
Natan Johansson
Läs mer om Natan Johansson